top of page

Ära ole Vello!

Ehk siis hakkame rääkima korteri flipist number 2.


Lihtsalt vaadake, seda päikest. Ma saan juba ainuüksi pildi vaatamisest kuise annuse D-vitamiini kätte. Toimib see ikka nii?

Ma olen siin juba kõvasti kirunud, et esimese korteri flipp oli kõige riskantsem ja keerulisem, aga kui ma nüüd ausalt endale otsa vaatan, siis ega teisega ka paremini läinud. Soovitud kasumi saime küll kätte, aga aja- ja närvikulu oli vähemalt sama raha eest.


Novot, selline see 2-toaline oma aja kaunitar siis oli. Kas te kujutate ette - 2020 aasta sügisel sai 2-toalise, 41.5m2 korteri Mustamäel kätte sellise summa eest nagu 55 000 eurot. Lihtsalt kontekstiks teile, et 2022 aasta suvel pidi samasuguse korteri eest välja käima vähemalt 93 000 eurot. Suvega võrreldes on hinnad praeguseks muidugi alla tulnud ja arvatavasti saaks ka 78 000 hakkama, aga ikka täitsa pöörane, mis hinnaralli kinnisvaraturul on toimunud.


See hinnaralli kogemus oli ühtaegu väga nauditav, aga samas ka keeruline, sest kogu teenitud tulu läks automaatselt uue korteri ostuks. Isegi kui me teenisime korteri pealt näiteks 20 000 eurot, siis renoveerimist vajavate korterite hinnad olidki vahepealsel ajal juba nii palju kasvanud, et alguses suurt elamiskulu sealt endale ei jäänudki. Nüüd on täpselt vastupidine olukord, kasumit eriti ei ole, aga kuna korterite hinnad langevad, siis jääb raha koguaeg üle nii palju, et pidevalt pean endale meelde tuletama, et ma ei ole Prints Zamundast.


Remont, mis võttis aega VIIS kuud


Kõige keerulisem, aga ühtlasi ka kõige olulisem flippimise juures, on leida endale usaldusväärsed töötajad ja kuigi ma tean, et siin võib olla jäänud mulje, et ma olen rikas ja remondioskustega naine:

Siis ma võin kinnitada, et (oleneb muidugi, kuidas keegi neid kategooriaid määratleb) ma ei ole ei üht ega teist. Seega kõigi heaolu nimel ma ise neid kortereid ei remondi ja enda heaolu nimel ülisügavale ehitusdetailidesse ei lasku. Ma arvan, et isegi tänasel päeval on mulle võimalik ehituse kohta kõiksugu jama kokku rääkida - ma kuulan ära, võtan teadmiseks ja maksan kinni...aga nagu ma tahan uskuda, et inimesed on ilusad ja head - Chalice tegi selgeks selle juba ju. Miks krt, teil ehitajatel, on vaja siis nii palju huiata koguaeg, ah??


Kui esimene korter oli keeruline projekt maja pärast, kus see korter asus, siis teine korter oli keeruline ehitajate pärast, kes seal töötasid. Siit ka teile kaks näpunäidet:


1) Kui kogemustega ehitaja ütleb, et korteri remondile kulub ühel mehel 3 kuud, siis kuula kogemusega ehitajat ja mitte suvalist Vellot, kes lubab 1 kuuga ära teha.

2) Kui kogemustega elektrik ütleb, et tööd lähevad maksma 1000 eurot + materjal, siis kuula kogemustega elektriku ja mitte suvalist Vellot, kes lubab 500 euroga (materjal hinnas) ära teha.


Noh nagu te arvata võite, olin ma siiski Vellode tiimis (Vabandan kõigi Vellode ees, tegelt ei olnud ühegi mehe nimi Vello..aga mis värk eestlastel siis nende Vellodega on, et nad kõiges süüdi on?).


Kuidas mul nende meestega siis läks? Elektrikuga, kes lubas oma tööd teostada nii, et põhimõtteliselt oleks ise tööle peale pidanud maksma, suutsime töösuhte siiski lõpetada enne kui ta maja põlema oleks pannud. Tema töö lohakus, aga ka äärmuslik šovinism paistsid isegi minusuguse kogenematu silma ja kõrva. Kuna ta aga enda töö eest rohkem ei tahtnud kui 40!!! eurot, siis erilist rahalist kahju siit ei sündinudki. Võtsin algselt tööst ilma jäänud spetsialistiga uuesti ühendust ja saime kõik turvaliselt ja kvaliteetselt tehtud. See jäi ühtlasi ka viimaseks korraks kui tasuta tööjõudu olen üritanud kasutada. Karma-karma-karma.


Nii, aga selle teise tüübiga...oijah! Mis häda mul on, et kui keegi mind alt veab, aga seejuures hästi hädine on ja ette-taha vabandab, siis ma olen nagu "Oh, well. Ega see ole tema süü, elu on raske ja kindlasti rohkem nii ei juhtu, ei saa ju inimest hätta jätta- annan veel ühe võimaluse" ja ma teen seda sama asja reaalselt nii kaua kuni mind selle inimese poolt on nii palju üle lastud , et ta piinlikusest ise minema läheb. Et siis:Kogemustega ehitaja puhul oleks korter valminud 3 kuuga, aga selline aeglus ju mulle ometi ei saanud sobida. Niisiis, palkasin hoopis lubaduste mehe ja korteri saime valmis ei rohkem ega vähem kui 5 kuuga. Noh, iseenesest ehitaja ju lubas, et saab tehtud ja tehtud ta saigi, lihtsalt lubatust 5 korda aeglasemalt. Samas kui ma praegu analüüsin, siis jah, mind häirisid need täitmata lubadused, aga töötasu küsis ta ikkagi poole vähem kui tänasel päeval küsitakse ja kuna turg liikus tõusujoones, siis see 5 kuud ootamist andis meie korterile juba päris korraliku hinnakasvu. Seega lõpp-tulemusena toimis kõik siiski meie kasuks ja ma peaksin siinkohal selle nurisemise lõpetama.


Minu loost joonistuvad hästi välja tõusva turu eelised - ise võid teha nii palju kaheldava väärtusega otsuseid kui süda lustib, aga turg annab andeks ja isegi premeerib. Selle korteriga oligi nii, et põhimõtteliselt järgmisel päeval pärast kuulutuse üles panemist oli huviline olemas ja broneerimisleping sõlmitud.


Selline ta siis sai:

Minu lemmik osa korterist oli see ülipüss musta värvi köök. Mõtlesin veel hiljem, et huvitav, miks seda enam müügis ei ole. Vastuse sain aasta pärast kui korteri uus omanik mulle köögist pildi saatis:


Õnneks firma, kust köögi ostsin oli normaalne vastutustundlik ettevõte, kes kapiuksed kenasti välja vahetas ja seega mingit suuremat peavalu sellest ei tekkinudki.


Räägime numbritest

Kuna ma saan aru, et lugejate seas on ka palju analüüsihuvilisi ja neidki, kes ise flippima soovivad hakata, siis siit tulevad teile minu esimese 2-toalise flipi andmed. Tänasel päeval on need numbrid muidugi hoopis teistsugused. Seega ega siit andmetest suurt kasu saagi, aga dokumenteerimise mõttes põnev ikka:

  • Korteri suurus - 41.5m2 (2 tuba)

  • Ostuhind - 55 000 eurot

  • Müügi hind - 86 000 eurot

  • Remondile kulunud summa - 14 500 eurot (st ruutmeetri kuluks u 350 eurot)

  • Ostust-müügini kulunud aeg - 5 kuud

  • Finantseerimine - 50% omafinantseering, 50% kaasomaniku finantseering FFF grupist. Erinevate finantseerimisvõimaluste kohta saad lähemalt lugeda siit.

  • Kuigi korteri müügitulu oli 16 500 eurot, siis kiire arvutus näitab, et 5 kuu peale jagades tegi see kuiseks tuluks 1600 eurot per nose. Algus seegi.

Mõtlesin, et kuna ma ei ole neid erinevaid pirukaid gümnaasiumist saadik teinud, siis miks mitte uuesti kätt proovida. Niiet siit tuleb korteri kulude pirukas (muide, kas kellelegi veel meeldib sõna pirukas? - pirukas, pirukas, pirukas):


Egas siis muud - kui tundsid, et oli tore lugemine ja mõni sõber võiks ka osa saada, siis anna panus blogi arengusse ja jaga julgelt. Ühtlasi võid alati teada anda, et mis teemad sind veel huvitaksid.

bottom of page