top of page

Nädala kokkuvõte: üks müük, üks ost!

See nädal sai korralikult enda päris tööd ka tehtud ja mitte ainult Instas reelse ja storysi kütetud. Ehk siis üks korter sai maha müüdud, teine juurde ostetud ja kolmas ära sisustatud ning müügikuulutus üles visatud.

Tegelikult ei tohiks ma aga nalja teha justkui Instagram ei oleks mu päris töö, sest viimase korteri ostja jõudis minuni justnimelt Instagrami kaudu. Loomulikult lisan ma kuulutuse alati ka kinnisvaraportaalidesse ja erinevatesse Facebook gruppidesse, aga seekordselt toimis efektiivsema kanalina hoopis minu enda Sendid Miljoniks instakonto.Uue omaniku leidis endale korter, mis sai ostetud juba novembri keskpaigas ehk siis ostust-müügini kulus 4 kuud. Sellest remont kestis 2 kuud. Kuigi ma eelistaks remondiga ühe kuu jooksul ühele poole saada, siis selle korteri puhul arvan, et ka see 2 kuud on juba täitsa hästi. Lihtsalt see oli seda sorti projekt, kus kõik oli kõver - alustades seintest ja lõpetades töötajatega. Seega poole renovatsiooni pealt tuli ka väike meeskonnavahetus ette võtta. Kõik sellised probleemid ja muudatused võtavad aga palju aega ja veel rohkem raha ja kuigi ma korterit ostes ootasin 15% tootlust, siis tegelikult jäi see hoopis 3.5% juurde. Kui nii kuude peale ära jagada, siis ei pigista siit isegi miinimumpalka välja...investor missugune, eksole.

See on ka üheks põhjuseks, miks peab korraga flippima mitut korterit...vähemalt kui tahta seda põhitööna teha. Tõusval turul võib tõesti juba ühest flipist 20-30k taskusse pista, aga keerulisematel aegadel on just maht see, mis edu tagab. Nii on ka minul korraga käes 3-4 korterit ja nüüd uute koostööpartnerite lisandudes tõuseb see arv veelgi. Saab olema põnev protsess, mida ka teiega hea meelega jagan. Kui aga jagamise peale jutt läks, siis nätan teile ka väikest pildigaleriid äsja müüdud korterist. Vaeva sai sellega korralikult nähtud ja kuigi kasumlikkus ülemäära kõrge ei olnud, siis vähemalt tulemus oli igati numps (vähemalt minu meelest).


See korter oli ikka tublisti ajahamba poolt puretud, aga vähemalt ei olnud siin mööblit ja muud träni, mida mööda linna erinevate prügimägede ja taaskasutuskeskuste poole vedama peaks hakkama. Vahetust vajasid aga nii aknad kui ka välisuks ja sellised vahetused on alati kallid. Mis aga veel tüütum - need võtavad aega. Uste ja akende tellimused võivad mõnikord lausa mitu kuud võtta. Seega enamasti eelistan ma projekte, kus need tööd on juba tehtud. Samas ega väga pirtsutada ka saa ja kui ikka ei ole midagi muud siit korteriturult võtta, siis tuleb minna edasi sellega, mis on.

Ma nüüd tuimalt lasin Kaanoni pildid rotti ja loodan, et nad ei pahanda, et ma neile siin tasuta reklaami teen. Igatahes, selline see korter siis algselt välja nägi:


Kaks kuud ja 30 tuhat (ärge teie nii palju kulutage) eurot hiljem on aga tulemus selline:


Mina jäin rahule ja tundus, et uued omanikud jäid ka rahule, niiet vahel võib selliseid pool-heategevuslikke projekte ka ette võtta. Kui sa aga nüüd mõtled, et pekki kui kahju, et sellest korterist ilma jäid, siis ole aga lahke...siin juba uus ootamas. Osta mind.


Muide - kutsuge mind keegi plz kuhugi kooli esinema. Mul vaja avalikku esinemist harjutada ja tiinekad tundub olevat hea crowd...eks?


bottom of page