top of page

Ups - siit vist tuleb minu esimene flopp

Iga kord kui ma ühe Eesti investori Insta story'sid vaatan, kus ta jagab kui palju tal täna jälle raha sisse tuli, siis mul tekib tunne, et "ok, ma olen jälle seitsmele rongile hiljaks jäänud ja pooltele mul ei olnud isegi lootust saada, sest see ainult mingi VIP klubi pakkumine". No ei ole mõnus tunne, aga samas paneb tegutsema ka. Sellel nädalal üritasin näiteks Mintoses konto avada, et kõrge intressiga laenud välja anda ja vaadata kuidas raha kasvab või siis kaob ja enam kunagi tagasi ei tule.


Igatahes, alustasin selle protsessiga esmaspäeval, aga tänaseks on konto endiselt verifitseerimata, minul kolm erinevat kontot loodud ja ausalt ma ei imesta kui ma varsti neilt üldse blocki saan.

Ühesõnaga, mulle öeldi, et Mintoses on konto avamine lihtne, aga ma olen juba kaks korda saanud vastuseks, et andmeid ei õnnestunud verifitseerida ja kontot ei saa avada. Noh eks ma proovin siis iga kord uuesti ja jälle natuke teise nurga alt, aga Jeesus Kristus, peab see nii keeruline olema?

Võtke raha vastu kui inimene tahab teile seda anda, miks ma pean läbi ussi..... ronima, et teile raha anda?

Samas võib-olla ongi hea kui ma vaba raha hetkel kuhugi paigutatud ei saa ja väike meelerahu kontol istub. Vastupidiselt mõnele positiivsele uudisele on minu kogemus korterite müügiga hetkel pigem selline, et huvi on tagasihoidlik ja turg pigem vaikne. Eriti kui võrrelda seda aprilliga, mil ma käisin eelmist müügisolnud korterit näitamas 15nel erineval korral. See oli ka minu senine rekord. Samas ega vaatamiste arv ei ole see, mida taga ajada vaid müük ja müügiks ei ole vaja 15 inimest vaid õnneks piisab ka ühest.


Kusjuures mõne vaataja puhul on mul tunne, et nad ei ole tegelikult ostuhuvilised vaid käivad nö konkurente piilumas. Üks konkreetne inimene on mul näiteks juba kolmes erinevas korteris käinud ja seda nelja kuu jooksul. Jah, võib olla mõni inimene tõesti on ekstra põhjalik ja ei taha koduostu otsust kergekäeliselt langetada, aga natuke kisub nagu kahtlaseks ka. Samas ei saa ju näitamata ka jätta, sest siis jääb hinge kraapima, et pekki äkki ikka oli ostuhuviline. Igatahes, kui ta ennast mul nelja kuu pärast ka igasse korterisse kohale pressib ja ostu ei tee, siis saadan teenustasu arve, kas talle või ühele Eesti investorile, kes soovitab enne ostu 100 objekti vaatamas käia.Hetkel müügisolev korter on siis järjekorranumbriga 18 ja tõesti see sai nii äge, ilus ja avar korter, et iga kord kui ma sinna lähen tõmbab naeratuse näole. See on küll ainult 43.8m2, aga kõik, kes on käinud vaatamas on öelnud, et see tundub nii palju suurem ja avaram. Põhjus väga lihtne - me muutsime planeeringut nii, et vahekoridor sai eemaldatud ja läbi kandvasse seina ava tegemise õnnestus meil köök elutoaga ühendada ning vahekoridori arvelt vannituba suurendada.Lõpp-tulemus sai küll ilus, aga igasugune planeeringu muutmine on alati päris korralik rahaline ja ajaline kulu. Kusjuures mitmed minu jälgijatest olid üllatunud, et kandvasse seina üldse mingeid avasi teha tohib. Siinkohal rõhutakski siis üle, et ei niisama ei tohigi, aga kui projekt on olemas ja EHRi poolt kinnitatud, siis vastavalt projektile võib ehitusfirma selle töö teostada. Oluline on, et ehitusfirma pärast tööde teostamist ka ehitustööde päeviku koos piltidega esitaks, sest need dokumendid tuleb uuesti EHR-le esitada, et tööd saaksid seadustatud. Seega natuke paberimajandust sellega siiski kaasneb.


Kui üldjuhul aktsepteeritakse projekt 30 päeva möödumisel pärast avalduse EHRi esitamist, siis antud korteri puhul läks aega 60 päeva. Nimelt on pärast projekti esitamist majaelanikel õigus sellele vastuväiteid esitada ja just see meil aset leidiski. Üks majaelanikest oli mures, et kandvasse seina ava lõikamine ei pruugi olla hea idee ja esitas sellekohase vastuväite. Kuna meie projekt ei olnud ise kokku klopsitud vaid oli koostatud projekteerimisfirma poolt, kellel on täpsed andmed, millistesse seintesse tohib avasid lõigata ilma maja seisukorda halvendamata, siis seda ma ei kartnud, et projekt läbi ei lähe. Küll aga pikendas vastuväide menetlusprotsessi veel lisaks 30ne päeva võrra. See tähendas, et ka kõik ülejäänud tööd seisid selle otsuse taga ja nii lükkuski meie renoveerimise alguskuupäev oodatust kuu aega edasi.


Kogu kulu ava lõikamisel oli 1790 eurot ja sellest summast 470 eurot oli projekti kirjutamise ja esitamise kulu. Ajaline kulu oli kaks kuud. Need numbrid on põhjuseks, miks ma eelistan selliseid projektimuudatusi pigem mitte teha. Enamik paneelmaja planeeringuid võimaldavad korteri kujundada väga edukalt ka ilma seintesse avasi lõikamata. Lihtsalt antud korteri puhul oli planeeringu muutmine paratamatu, sest ilma muutmata oleks ruumikasutus olnud nii ebapraktiline ja vanamoodne, et tänasel päeval oleks raske sellist korterit müüa. Kusjuures täpselt samasuguse planeeringuga korteri reno ootab mind uuesti ees, aga sellel korral muudan 2-toalise korteri hoopis 3-toaliseks ja kuna selle korteriga seotud kulusi on juba praegu nii palju olnud, siis mulle tundub, et ees terendab minu esimene flopp.


bottom of page