top of page

Sünnitusvalud piinavad!

Esmaspäeval toimus ühe korteri müük, aga selle asemel, et rõõmustada "Jess, tehtud!", oli minu reaktsioon hoopis "pekki, nüüd peab veel ühe korteri juurde ju ostma." Kuu aja jooksul on mõnusast elustiili firmast saanud panelka-korterite tootmisliin ja struggle is riil. Siiani oli minu flipiäri selline, et oli kiiremaid ja pingelisemaid perioode, aga oli ka perioode, kus ma nädalaid sain elada nii, et maksimaalselt paar tundi päevas oli vaja kellelegi midagi vastata või korteritesse midagi tellida. Neid ülesandeid sai aga rahulikult ka kusagilt rannabaaris päikest võttes teha.

Praegu mõtlengi, et sellise elustiili ettevõttena on flipi-business idekas. Maksimaalselt võikski olla üks korter müügis ja üks korter renos ning sellise tempoga oleks flippimist võimalik ka igapäevase töö või näiteks väikese lapse kõrvalt teha. Miinuseks on aga see, et sellist ühe korteri flippi päris põhitööna teha ei saa, sest kui korteri reno peaks venima või kinnisvaraturg langema, siis tuleb üsna pea tagasi tööandja ukse taha kraapima minna.


Kuna mina teen flippimist põhitööna, siis olen püüdnud hoida tempot, kus mul igas kuus toimuks vähemalt üks müük. Praegu on aga tõelised sünnitusvalud, sest mõnusast elustiilifirmast hakkab midagi suuremat kooruma, mis tähendab ehitussektorist uute töötajate palkamist ja O M G, mis protsess see on. Ok, ma tean, et ma rääkisin eelmisel nädalal samast asjast, aga see moodustab mu elust hetkel nii suure osa, et ma näen neid erinevaid ehitajaid ja nende probleeme juba unes ka. Niiet loomulikult ei saa ma ka siin blogis rääkida millestki muust kui ehitajatest.


Näiteks eelmisel nädalal helistas mulle ühe kortermaja ühistu esimees ja palus isiklikult, et ma enda ehitaja välja vahetaksin kellegi uue vastu, sest vastasel juhul on kõik korterid varsti auke täis.


Väike fotosüüdistuste galerii:


Ehk siis selle lühikese aja jooksul on suudetud naaberkorteri vannitoast osa seina maha võtta, alumise naabri lakke augud puurida ja trepikojast värv maha kraapida. Kõige kurvem on aga see, et see ei ole mitte ühe mehe kätetöö vaid nelja erineva mehe, kellest keegi ise nüüd loomulikult vastutust ei võta. Naabrid on aga mõistlikud äriinimesed ja pika viha asemel on hoopis ärilist võimalust näinud. Niisiis olengi saanud pakkumisi hüvitissummadele, mis on sama suured kui mõne mehe kogu korteri remont, aga nagu öeldakse, siis küsija suu pihta ei lööda. Hetkel pidasin aga targemaks siiski kindlustusel lasta asju ajada. Iseasi küsimus on, et kui kauaks kindlustus mind enda kliendiks veel tahab.


Vähemalt on mul nüüd assistent, kes päris arvestatava hulga ülesannetest, mida ma ei taha ise teha on enda peale võtnud. Ma arvan, et see otsus võtta assistent on olnud üks mõistlikumaid otsuseid üldse. Enne tema palkamist oleks ma äärepealt ära öelnud pakkumisest, mis tõenäoliselt toob mulle kuus arvestatava sissetuleku, aga ma lihtsalt kartsin, et mul ei ole selleks aega. Ehk siis ma olin pidevalt kulude tegemise kartuses ja oleks nii äärepealt kaotanud võimaluse, mis tooks mulle need kulud mitmekordse tuluna tagasi.


Sama probleemi tajusin ma ka teist paljudel kui eelmisel nädalal enda IG kontol uurisin, et mis on teie unistuseks. Mitmed teist vastasid, et sooviks enda koduhaldjat, kes tegeleks koduste ülesannetega, milleks endal aega ei ole või assistenti, kes aitaks töistes toimetusest. Enda kogemuse pealt oskan ma öelda vaid seda, et see esialgne summa, mis tuleb ära maksta ja mis tundub kuluna võib tegelikkuses osutuda hoopis investeeringuks enda vaimsesse tervisesse, aga ka sissetulekute suuredamisse ja ettevõtte arengusse. Ehk siis kui plaan on olemas ja numbrid klapivad, siis tasub kaaluda abiliste palkamist, sest kõike ei pea ja ka ei saa üksinda teha. Koos võib jõuda hoopis kaugemale.


Kuidas koos kaugemale jõuda, rahastust kaasata, edukalt flippida või hoopis üüriäri ajada on mul aga plaanis rääkida 25ndal mail toimuval vestlusõhtul koos ühe teise ägeda kinnisvarainvestoriga. Niiet pane juba kalendrisse märge ära ja ole esmaspäeval valmis pileteid krabama, sest kohti saab olema vaid väga piiratud koguses. Meil oli küll kokkulepe, et esmaspäeval siis tuleme avalikuks selle saladusega, aga noh on vist juba piisavalt salapärane küll ja ma ei osanud kuidagi paremini seda postitust lõpetada...

bottom of page