top of page

Panen blogi kinni?

Kuu aega tagasi käisin Kinnisvarajutud podcastis enda teekonnast rääkimas ja nüüd selle nädala esmaspäeval tuligi see osa lõpuks välja. Viis saadet enne mind oli samast teemast ka Scandi.ee esindaja rääkimas käinud ja nüüd on tulemus käes. Kogu Tallinn on flippima hakanud. Püüdsin sellel nädalal ühte Mustamäe 2-toalist osta, aga läks selliseks ülepakkumiseks, et vastasolev tüüp ütles lõpuks, et maksab ükskõik, mis summa, et see korter endale saada.

Nagu, dude, tervislik konkurents on tore, aga ma pole kindel, et see "maksan kõik üle" taktika flippimises suure edu tagab. Kunagi excelist ja eelarvest oled midagi kuulnud? Ühesõnaga ilma ma sellest korterist jäin ja lisaks sellele veel järgnevast viiest korterist. Tundub nagu buumi-aeg oleks tagasi, aga ainult renoveerimist vajavate korterite jaoks. Kinnivaraportaalid on täis äsja renoveeritud kortereid ja kuigi huvilisi on kindalasti rohkem kui paar kuud tagasi, siis mulle tundub nõudlus renoveeritud ja renoveerimata korterite osas siiski paigast ära olevat. Keegi võiks mingit statistikat selle kohta teha ja mulle saata, siis ei peaks siin kõhutunnet faktide pähe määrima.


Samas ülemäära mures ma ei ole, sest kaks uut kinnisvaraobjekti õnnestus ka minul enda portfelli lisada. Esiteks sain siis lõpuks kätte selle juba palju-mainitud objekti Jõhvis. Ühtlasi kui ma ütlen "sain kätte", siis tuleks siinkohal vist täpsustada, et ma pole seda korterit kunagi ise näinud ja ka Jõhvis ei ole ma viimased 18 aastat käinud (Edit: viimased 29 aastat...kipub ikka ununema, et ei ole enam 18). Niiet 100% kindel ma olla ei saa, et mul seal mingi elujõuline objekt on , mida inimestele elupaigaks sokutada, aga raha ma ära kandsin ja kinnistusraamatusse kanne tehti. Seega midagi mul seal on. Kui kunagi Toilasse suvitama sõidan, siis saab valdused üle vaadatud. Lootuses, et ikka on veel alles midagi, mida vaadata. Hetkel tundub aga sinnasõidu bensuraha sama suur olevat kui ühe kuu üür, niiet skipin ja loodan maakleri heale tahtele.


Mina suvel Jõhvis enda korterit otsimas:

Ühtlasi sain ka kätte järgmise 2-toalise korteri Mustamäel, mis praegust osturallit vaadates, tundub, et jääb ka viimaseks Mustamäe korteriks. Korter ise oli täiesti pöörases seisukorras. Kola oli sees nii palju, et vaevu mahtus liikuma. Lisaks seal hallitas, haises, maas vedelesid surnud närilised. Mul ei ole mitte kunagi ühtegi nii räämas korterit kätte sattunud. Samas praeguseid hindu vaadates tundub, et sain selle siiski hea diiliga, sest maksta tuli vaid 81 000 eurot. Korter ise siis selline:


Rõõmustav ja natuke hämmastav on aga see, et Eestis leidub inimesi, kes on nõus kogu selle kola ja kraami endale võtma. Nii saingi ma kogu mööblist ja ka põrandalaudadest lahti, ilma et oleks neid prügimäele pidanud tarima.

Nagu lihtsalt vaadake seda, kas saab enam ägedamat suhtumist olla?

Natuke isiklikemal teemadel. Ma ei ole kunagi mingi eriline eesmärgi-vend olnud, aga mingi unistus passiivsest sissetulekust ja ajalisest ning rahalisest vabadusest on mul kuklas tiksunud küll. Mulle tundub, et vahepeal oli see mul juba täitsa käpas. Näiteks sügisel kui ma perega mitu kuud Hispaanias elasin, siis ma töötasin päevas maksimaalselt 2 tundi ja mõni nädal läks mööda nii, et ma ei teinudki arvutit lahti. Hetkel on see olukord aga eskaleerunud punkti, kus mul ei olegi ühtegi vaba päeva ja koguaeg on tunne, et midagi on tegemata. Seega, kuigi ma armastan kõike, mida ma teen, siis selle blogi panen ma nüüd kinni.


Okok tegelt ei pane. See oleks ikka veits hale küll kui pärast 2 kuud juba alla annaks...ja pealegi ma ei taha ka. Mulle täiega meeldib tulla siia üks kord nädalas ja mingi kokkuvõte teha. Natuke nagu isiklik päevik, mida ma kunagi pidada ei ole viitsinud. Küll aga tunnen ma, et täiega oleks vaja mingit abilist/assistenti, kes aitaks mul teha ära ülesanded, mille jaoks mul endal aega ei jagu ja aitaks mul natuke organiseeritum olla. Ehk siis ma ei julge veel kuulutama hakata, et otsin tiimikaaslasi, aga kui sa tunned, et täiega tahaks tulla tiimi, siis võid ikka kirjutada ja äkki mul siis tuleb ka julgus, et see otsus vastu võtta.


Tahaks ka lõpuks arvuti tagant pääseda ja välja mängima minna, et seda imeilusat kevadet nautida:


bottom of page