top of page

Kolmas flipp - seinad maha!

Hiljuti küsiti minu käest, et kas ma kavatsen igast flipist ka eraldi postituse teha. Sellest tulenevalt hakkasin natuke enda blogi auditeerima ja avastasin, et ohoh- niisama juttu on täitsa viisakas koguses, aga konkreetseid flippe käsitlevaid postitusi on kokku ainult kaks. Sellel on ka oma põhjus. Lihtsalt koguaeg toimub nii palju muud põnevat, et need aastaid tagasi tehtud flipid ei tundu enam relevantsed.

Samas kui meenutama hakata, siis on igal flipil enda lugu ja eripära, mis väärib kirjapanemist. Seega :


Kolmas flipp - hakkame otsast minema.

Kolmas korter sai ostetud 1 jaanuar 2021, aga kui ma neid ostu-müügi ja renoveerimise numbreid vaatan, siis on väga raske uskuda, et vaid kaks aastat on suutnud tekitada sellise hinnahüppe. Ma lihtsalt vaatan seda excelit ja ei suuda ära imestada. Mustamäel sai siis 44.5 m2 2-toalise korteri kätte sellise summa eest nagu 60 000 eurot. Kusjuures ma mäletan, et me veel arutasime, et nojah on küll natuke kallis, aga proovime siis remondi pealt kokku hoida.

Ehe näide, kuidas praeguses hetkes tundub kinnisvara alati kallis, aga tagantjärele vaadates tekib tunne, et oleks kasvõi SMS laenu võinud võtta, et neid kortereid rohkem selle hinnaga portfelli oleks saanud. Ok, no mitte päris SMS laenu (on see üldse legal enam?), aga noh saate mõttest aru küll.


Mul kahjuks palju pildimaterjali ei ole, sest ei osanud mina siis ette näha, et kogu ilmaga enda lugu jagama hakkan. Sellel ajal olime veel ka seal faasis, kus iga enda tegevus tuli ärisaladusena hauda kaasa viia, aga korter nägi siis algupäraselt välja selline. :


Tegemist oli tüüpilise Mustamäe korteriga, kus vannituba on hästi pisike ja köök on elutoast kandva seinaga eraldatud. Meie jaoks oli see esimene kandva seinaga projekt ja sellel hetkel tundus mulle ainuõige idee see sein maha võtta. Esialgu oli ikka tükk tegemist, et välja nuputada, kelle poole me pöörduma peaksime kui planeeringut muuta soovime. Õnneks majavanem teadis rääkida, et Mustamäel tegeleb nende teemadega projekteerimisfirma Novarc. Teise üllatusena tuli mulle info, et kandvat seina ei saa teps mitte täies ulatuses maha võtta vaid seina sisse saab lõigata teatud suurusega avad, mis tuleb omakorda ka toestada. Ehk siis lõpp-tulemusena täitsa avatud planeeringut ei saanud, aga kerge dooria-samba vaib tuli ära.

Kandva seina projektide puhul veel infoks nii palju, et see protsess võib võtta aega 30-60 päeva ja tänasel päeval jääb lõikuse ja projekti kulu umbes 1500 euro juurde. Mina enam aja ja kulude kokkuhoiu mõttes võimalusel neid kandva seina projekte ette ei võta. Näiteks see konkreetne korter oleks täiesti okei ka ilma nende sammasteta.


Nagu ma alguses mainisin, siis korteri ostuhind tundus meile kõrge ja nii me üritasime siit-sealt kokkuhoiu kohti leida. Näiteks pidasime üheks kokkuhoiuks ise mööbli meisterdamist. Mina seal muidugi viimast kuud rasedana ise midagi ei meisterdanud, aga sugulane, kellega koos ma seda flippi tegin, pani ikka korralikult töö- ja öötunde nende kappide ja uste valmimisse. Seega mingist higivabast papist siin selle korteri puhul küll rääkida ei saa. Mööbel kokku läks maksma ligi 600 eurot materjaliraha ja päevade viisi töötunde, aga valmis ta sai ja välja kukkus selline ( ise on siis meisterdatud garderoobi kapp, vahesein ja uks):

See jäi viimaseks selliseks ise meisterdamise korteriks. Edaspidi oleme mööbli ikkagi aja ja energia kokkuhoiu huvides soetanud kas järelturult või siis sisustuspoodidest.


Kui üldjoontes jäin ma selle korteri disainiga rahule, siis vannituba on minu jaoks alati natuke piinlik näidata olnud. Esiteks fakt, et alguses ma üldse ei osanud vannitubasid disainida ja megaraske oli õige suuruse ja stiiliga plaate valida, aga antud juhul õnnestus mul ehitajatele ka vale värvikood anda ja nii saimegi maheda metsarohelise vannitoa asemel sellise korraliku samblamaja. Samas paar inimest on mulle öelnud, et neile just selline toon meeldib kõige rohkem, niiet tänud lohutamast!

Natuke numbritest

Ostetud - Jaanuar 2021

Müük - Juuni 2021

Ostuhind - 60 000 eurot

Remondikulu - 17 200 eurot

Müügihind - 93 800


Ajakulu viis kuud. Tegelikult kogu see viis kuud läkski remondile. Aega võttis nii kandvasse seina ava lõikamise seadustamine kui ka see, et kasutasime ainult ühte töömeest. Lisanädalaid andis juurde ka meie isemeisterdamise projekt, aga kuna turg oli ikka üpris kuum, siis ostja tuli praktiliselt järgmisel päeval pärast kuulutuse ülespanekut.


Notaris käisin kohapeal koos enda 1-kuuse tütrega ja tänu temale me üldse selle tehingu tehtud saime. Nimelt oli ostjaks Prantsusmaalt pärit noormees, kellel oli tõlgiks kaasa võetud enda sõbranna, kelle emakeeleks ei olnud eesti keel ja kes ei olnud ei juura taustaga ega ka tõlkija taustaga. Ehk siis ta pidi seal rähklema prantsuse-eesti-vene-inglise keele vahel ja tõlkima õigustermineid....mul tuleb siiamaani kananahk ihule kui sellele piinarikkale kogemusele mõtlen. Reaalselt iga kord kui see vaene hing mõnda lauset tõlkida üritas hakkas notar näägutama, et kui mul beebit kaasas ei oleks, siis ta lõpetaks selle jama kohemaid. See oli nagu koolikiusamise see vorm, kus õpetaja on õpilase ette võtnud ja tänitab seni kuni viimane pisarates uksest välja jookseb. Praegu seda kirjutades tekib küll tunne, et jumal miks ma vahele ei astunud, aga selles hetkes seal viibides, tahtsin ma lihtsalt, et see tehing tehtud saaks ja mina enda uhiuue titaga koju puhkama saaks minna. See on lihtsalt nii kummaline, kuidas osades inimestes vallandab teiste nõrkuse või abituse nägemine hoopis mingi kiskjainstinkti. Igatahes tehtud me selle tehingu saime, aga täna uuesti seal viibides, ma vist pigem saadaks selle notari p***e ja otsiks uue aja, sest kiusamine ei ole okei.

bottom of page