top of page

Kas kodukindlustus kehtib remondi ajal?

Oh hello! Ma mõtlesin, et ma ei tee uut blogipostitust enne kui mul uus veeb üleval ei ole, aga kuna ma ise olen nagu tigu sisendi andmisel, siis ega tõenäoliselt see enne uut kevadet üles saagi. No ei ole lihtne siin päikese all mañana-rütmis tööle keskenduda. Eile õhtul just jõudsime Otiga järeldusele, et me oleme nii väsinud sellest puhkamisest, basseinis ligunemisest ja torudest alla laskmisest. Tahaks lihtsalt normaalset kuvarit, rutiini ja sügisvihma, ei ole ju palju palutud.

Kuigi meil alguses oli plaan detsembrini siin sooja käes pikutada, siis paar faktorit on tinginud selle, et tõenäoliselt seame suuna Eesti poole juba järgmisel nädalal. Neist kõige olulisemaks on fakt, et meil saab lõpuks ometi maja valmis ja me saame kodu, mis on täpselt meie nägu ja meie soovide järgi. Teiseks, aga mitte vähemtähtsaks, on asjaolu, et ma unustasin sellele kallile kodule enne äratulekut kindlustuse peale teha ja selle sõlmimiseks oleks mul vaja majast pildid teha. Seega plz ärge vahepealsel ajal mul aknaid sisse visake või tuld majale otsa pange.


Kui kindlustusest rääkida, siis see teema ei ole mind maha jätnud ka viibides Eestist 4000 km kaugusel. Näiteks reede õhtul sain sellise sõnumi:

Mõni õnnetus hüüab tulles natuke rohkem kui teine. Näiteks see sama juhtum. Nimelt paneelmajades on kütteperioodi algus selline aeg, kus kindlustusjuhtumeid tekib rohkem kui üks ja paljud ühistud ka hoiatavad enda elanike, et nad kütte sisse lülitamisel kodus viibiksid. Samas kui sellist hoiatust ühistu poolt ei tule ja ka ise varasemalt sellise probleemiga kokku puutunud ei ole, siis on täiesti mõistetav, et inimene ei oska eeldadagi, et pärast töölt tulekut ootab teda ees uputus köögipõrandal, sest küte lülitati sisse. Selle konkreetse juhtumi puhul on vastutus tegelikult hoopis majal ja mitte korteri omanikul ja õnneks maja ning korteriomanik ka omavahel kokkuleppele said ja minu rolliks jäigi vaid hea sõnaga toetada.


Enamik õnnetusi on sellised, mida ei oska ette näha või ära hoida, aga mille kulud võivad olla üpriski ulatuslikud. Seega hästi valitud kodukindlustus on kriitilise tähtsusega. Mina olen siiani nii enda isikliku kodu kui ka renoveeritavad korterid alati kindlustanud If Kodukindlustuses. Õnneks enda erinevates kodudes, kus ma aja jooksul elanud olen, ei ole kindlustusjuhtumeid veel ette tulnud. Küll aga on neid esinenud korterites, mida ma olen renoveerinud ja ikka päris hulgaliselt. Suurem osa korterites toimunud õnnetustest on olnud seotud justnimelt radikate, torude ja kõigega, mis seotud veega. Sinna hulka ka paar läbi naabri seina või lae puurimist.


Siiani ei ole mul kordagi hüvitise saamisega probleeme esinenud. Ma olen alati lihtsalt avalduse ära täitnud ja kindlustuselt positiivse otsuse saanud. Seega oli üllatus päris suur kui kindlustuse teema enda IG-s esile tõstsin ja sealt osadelt teilt vastuseks sain, et mitte ükski kindlustus ei kata kahjusi, mis on tekkinud remondi ajal.


See sattus ka just sellele perioodile, kus ma olin äsja ostnud enda senise karjääri kõige kallima korteri ja kui ma siis kuulsin lugusid, et kellegi kindlustus ei katnud radika lõhkemisest tekkinud kahju, sest ühes toas oli liist paigaldamata ja seega sai kindlustus öelda, et korteris on käimas ehitustegevus, siis mul lõi küll veits häirekellad põlema. Kuna ma aga enam jurist ei ole ja ühtegi üldtingimust näha ei soovi, veel vähem läbi lugeda, siis otsustasin, et lihtsam tee on If Kindlustusega otse ühendust võtta, maha istuda ja üks saade valmis filmida. Mõeldud - tehtud. Saatsin kirja ära ja ei pidanudki kaua küllakutset ootama.


Siin allpool olevast videost saate siis vaadata täispikka versiooni meie vestlusest ja loodetavasti vastused enda kindlustusalastele küsimustele.


Järgmise korranibottom of page