top of page

Draama-draama-draama

Oh, hello! Ma ei olnud siia keskkonda nii kaua sisse loginud, et pidin koodide ja recovery e-mailidega tuvastama, et olen ikka mina. Mul oli vahepeal lihtsalt see tore aga kiire aeg, kus korterid olid valmis ja müügis, aga tuli uute projektide otsimisega tegeleda. Samal ajal on hetkel lapsel ka lasteaia vaba kuu ehk siis eriti ei jäägi aega, et maha istuda ja rahulikult kirjutama hakata. Samas täna ma mõtlesin, et päris unarusse ei taha seda blogi siin siiski jätta ja ühtlasi on ka draamat vahepeal piisavalt kogunenud, et on mida jagada.


Alustame siis veeuputuse teemadel. Kui ma nüüd analüüsima hakkan, siis julgelt üle poolte kordadest kui ma olen kortereid flippinud on mulle ühistu või alumine naaber helistanud, et "mul korter uputab" või "laest tilgub vett" või "koridor uputab". Korteri reno puhul on see vist üks kõige ehmatavamaid kõnesi, mis tulla saab. Sellest hullem oleks ainult, et "su korter põleb" või "pomm plahvatas".

Eriti närviliseks teeb aga asjaolu, et ma ei saa ise kohe laivi lennata ja kontrollida, et mis toimub, sest enamasti ei viibi ma samas linnas ja kui seal korteris tõepoolest uputama peaks, siis siit sõitma hakates jõuaks ma kohale hetkeks kui majale tuleks juba kummipaadiga läheneda. Nii ei jäägi mul muud üle kui närviliselt ühe koha peal tammuda ja töötajatelt kõne oodata.

Samas tuleb tänulik olla, et tegelikult ei ole mitte ühelgi korral mu korteris päriselt mingit suurt uputust olnud. Lisaks on mul alati tehtud ka kindlustus, mis kaitseb nii minu korterit kui ka katab kulud juhul kui naaberkorterites peaks minu süü läbi midagi juhtuma. Selle kindlustuse teadsin ma sõlmida juba esimese flipi ajal, sest ehitaja rääkis mulle hirmujuttu, kuidas tal ühes korteris vannitoaremonti tehes käterätikuivati purunes ja rikutud sai nii omaniku korter kui kahe alumise korteri vannitoad, aga korteriomanikul ei olnud kindlustust tehtud. Seega pärast seda olen ma alati valinud paketi, mis kaitseks mind peaaegu iga võimaliku õnnetuse eest...või nii ma vähemalt arvasin.


Nagu ma mainisin, siis vähemalt 10ne korteri puhul olen ma selle hirmutava kõne saanud. Paaril korral on muidugi juhtunud, et ühistu on valele numbrile helistanud ja tegelikult on hoopis naabri korteris uputanud, aga ka nendel ülejäänud juhtudel kui viga on olnud meie korteris, ei ole kahjud ulatuslikud olnud. Lihtsalt kui vannituba täiesti nulli lahti võtta, siis iga piisk, mis maha läheb, leiab läbi paneelivahe endale tee naabri lakke.


Kõige hullem oli meil olukord siis, kui ehitajad lammutasid vannitoa laiali, aga ei märganud, et wc-püstaku torus on mõra. Päevasel ajal ei tulnud see ka välja, sest ülemisel korrusel ei viibinud kedagi kodus. Ehitajad läksid pärast tööpäeva lõppu koju, ülemine naaber tuli ka ka väsitavalt tööpäevalt koju ja mina hakkasin alumiselt naabrilt saama kõnesi, et laest tilgub vedelikku. Ehk siis iga kord kui ülemise korruse naaber wc-s käis, siis kogu allalastud kraam lendas läbi mõrase püstakutoru otse meile korterisse ja kuna põrand oli täiesti üles võetud, siis sai oma osa ka alumine naaber.

Kui mulle aga sellel korral naaber helistas, et tema magamistoa laest tilgub vett, siis ülemäära mures ma ei olnud, sest korter on äsja renoveeritud, kõik torud on vahetatud ja ei ole justkui ühtegi kohta ega põhjust, kust see vesi tilkuda saaks...välja arvatud kui ülemine naaber meid ei uputa. Kohale minnes selgus samuti, et meie korter on täiesti kuiv ja ei ole võimalik, et see viga saaks olla meis. Kuna ühistu oli aga veendunud, et viga siiski peab olema meis ja meie korvata, siis kutsuti kohale ekspert ja ekspert tuvastaski, et kuna magamistoa aknapaledes, mis asuvad väljaspool korterit, on mõrad, siis selle suure tormi ajal, mis siin oli, pääses vihmavesi nende mõrade kaudu paneelide vahele ja naabri lakke.


Naabril ei olnud õnneks mingeid kahjusi, seega ka nõuet ta ei esita ja ka see aknapalede korda tegemine ei ole mingi suur kulu, aga mulle tuli lihtsalt üllatusena, et selline justkui fassaadiga seotud küsimus võib üldse korteriomaniku kanda olla. Meie ise aknaid vahetanud ei ole vaid seda tegi eelmine omanik ligi 10 aastat tagasi, aga sellest hoolimata peame ühistu hinnangul meie aknapalede eest hoolt kandma. Kas teie ka käite aknapalesi ise üle vuukimas ja krohvimas?

Lisaks avastasin ma selle protsessi käigus, et mu kindlustus katab küll kõiki võimalikke kahjusi, aga vot vee sissetungimist hoonesse minu pakett ei kata. See on maksimumpaketi all kaetud ja mulle ei tundunud vajalik paneelmaja puhul ennast sellise juhtumi eest kaitsta, sest see tundus lihtsalt ilmvõimatu...aga näe - elad ja õpid.


Okei, ma arvasin, et ma saan märksa lühemalt selle veeteema kirja panna, aga sai hoopis terve postitus sellest tehtud. Tuleb keldrivaidlused ja muud toredad juhtumised siis järgmisse nädalasse jätta.

Loodan, et saan selleks ajaks teiega siis juba ka erinevaid ostu- ja müügiuudiseid jagada ja ma väga loodan, et need saavad olema põnevad, sest hetkel ma tunnen, et tahaks paneelikatele korraks ühte ägedat vaheldust.


bottom of page